Haber

Beylikdüzü’nde burun estetiği sonrası ölüm

BEYLİKDÜZÜ’de özel bir tıp merkezinde gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatı sonrası güvenlik görevlisi Seher Kılıççı (26) hayatını kaybetti. Yakınları ihmal iddiasında bulunurken, genç kadının ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Olay, dün saat 13.00 sıralarında Beylikdüzü’ndeki özel tıp merkezinde meydana geldi. Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi’nde güvenlik görevlisi olarak görev yapan ve Bitlis Polis Meslek Lisesi mezunu 26 yaşındaki Seher Kılıççı, burun estetiği için tıp merkezine gitti. Genel anestezi altında ameliyat edilen Seher Kılıççı, yapılan tüm işlemlere rağmen uyandırılamadı. Ancak ambulansta hayatını kaybetti. İhbar üzerine polis soruşturma başlattı. Kılıççı’nın cenazesi, savcının incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Kılıççı’nın ailesi ihmali olduğunu iddia etti.

Seher Kılıççı’nın başka bir hastaneye sevki sırasında tıp merkezi yetkililerinin neler olup bittiğini sormadığını da belirten Adnan Kılıççı amca tepki gösterdi.

“ŞİKAYETECEĞİM, NE GEREKİYORSA YAPARIM” Kılıççı amca, ‘Şikayet edeceğim. Öldükten sonra hastaneye götürdüklerini söylediler. Taşınan hastane ile iletişime geçtim ve onu götüren ambulansın ölü olarak getirdiğini söyledi. Görevliler hastaneyi aramadı, bir kez bile ne olduğunu sormadı. Öldürüp başka yere gönderiyorsun, neden sormuyorsun? Neden araştırmıyorsun? Neden ‘ne oldu’ diyemiyorsun? Burnunu ameliyat ettirmeye gitti. Güvenlik görevlisiydi, memurdu. Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi’nde çalışıyordu. Saat 13.00 sıralarında haberi aldım ama yanlış bir hareket yapıp yanlış duruma düşeceğimi tahmin ettiğim için tıp merkezine gitmedim. Meyyit diye gönderilen hastaneye detaylıca sordum. Bu insanlar ne aradılar ve sordular? Aslında canlı gitmedi. Hastane ölse bile almak zorundaydı. Ambulanstaki görevliler de onun ölü olarak getirildiğini doğruladı. Bu süreci tüzel kişilik olarak yürüteceğiz. İhmal edilmezse, en azından insanlar onunla ilgilenir. Ne gerekiyorsa yapacağız. Bir şey yaptın, kurşun sıkmadın ama ameliyatla öldürdün. Neden sahip olmadın? Nereye gönderdiğini neden sormadın? Hayalleri vardı, yoksa üniversiteden mezun olduktan sonra neden Polis Mesleki Eğitim Merkezi’nde okusun?

Kılıççı amca tıp merkezine şikayette bulunacağını belirtirken tıp merkezi konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Genç kadının cenazesi Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak toprağa verilmek üzere Silivri’ye götürüldü.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu