Haber

Belediye ekipleri günde 1.200 ton karı ilçe dışına taşıyor.

Belediye ekipleri günde 1.200 ton karı ilçe dışına taşıyor.

MUŞ – Muş’un Varto Belediyesi, sağanak yağışın ardından sokak ve caddelerde temizledikten sonra biriken kar kütlelerini tırlarla ilçe dışına taşıyor.

Varto ilçesinde hayatı felç eden kar yağışının ardından belediye ekiplerinin başlattığı temizlik çalışmaları sonucunda tüm ana yollar ve caddeler temizlendi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Varto Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Menduh Işık, bu yıl kurak bir sezon geçirdiklerini söyledi. Şubat ayının ilk günü yağan karın ardından tüm ana yol ve caddeleri hızla açtıklarını belirten Işık, “Şehir içinde toplayıp biriktirdiğimiz karı tırlarla ilçe merkezinin dışına taşıyoruz. Yani araçlarımız. karla birlikte sürekli çalışıyoruz.Son karın ardından temizlik çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.olumsuz hava kuralları ile birlikte belediyemiz 6 iş makinesi ve 10 yardımcı işçi ile 24 saat esasına göre tüm caddeleri temizleyip hizmete açtı. Şu anda kapalı cadde ve sokaklarımız yok.Tüm kurumlarımızın önü temizlendi.İlçe merkezinde muhtelif yerlerde kar toplandı; 1 yükleyici ve 2 tır ile ilçe merkezinde “Günde 40 tır kar taşıyoruz. Her seferinde 30 tondan günde 1.200 ton kar taşıyoruz. İlçemizde ulaşımda herhangi bir olumsuzluk yok” dedi.

Son karın ilçeyi adeta felç ettiğini ve belediyenin hızlı çalıştığını ifade eden Veysel Mertyüz isimli esnaf, “Son iki gündür Varto ilçemizde çok kar yağışı var. İlçede kar zirveleri oluştu. Belediyemiz gece gündüz kesintisiz çalışmalarına devam ediyor ve karı ilçe dışına taşıyor. Çok güzel iş yapıyor. Hava buz gibi. Bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu