Yaşam

Malatya’da ilk depremden sağ kurtulan aile, ikinci depremde enkaz altında kaldı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerle sarsılan Malatya’da bin 400’den fazla kişi hayatını kaybetti, 7 binden fazla kişi de yaralandı.

Birinci depremin ardından evlerine dönenler, ikinci depremin yıktığı binaların enkazı arasında kaldı.

04.17’de meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki ilk depremin ardından kent merkezindeki evlerinde mahsur kalan Yurdagül Metin, Mehmet Metin, Tülay Çırağ ve Muzaffer, daha sonra Diyarbakır’daki iki katlı müstakil evde yakalandı. Daha inançlı oldukları için gittikleri Akçadağ ilçesine bağlı Ören Mahallesi. Çırağ çöken evin altında kaldı.

son yolculuklarına veda etmek

Enkaz altında kalan 4 kişinin cenazeleri AFAD ekiplerince yerlerinden çıkarılarak önce Akçadağ Şehit Gökhan Aslan Devlet Hastanesi’ne, ardından da kent merkezindeki Kent Mezarlığı’na götürüldü. göz yaşları.

“Daha güvenli olduğu için geldiler”

İkinci depremde hayatını kaybeden 4 kişinin daha inançlı oldukları için Ören Mahallesi’ne geldiklerini kaydeden mahalle muhtarı Birol Yakışıksız, şunları söyledi:

İlk depremin ardından Malatya’da yaşayan 4 vatandaşımız daha inançlı oldukları için misafir olarak geldikleri iki katlı evin çökmesi sonucu hayatını kaybetti. Mahallemizde meydana gelen deprem nedeniyle toplam 11 kişi hayatını kaybetti.

haber-lice.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu