Haber

Kendi tarlasında ‘minik ev’ yapmak amacıyla hisse satışı suçundan suç duyurusu

Edirne’de kaçak olarak tarlalarda çalışanlar ve barınma ve barınma amaçlı binalar konumlandırmak isteyenler hakkında valilik suç duyurusunda bulundu.

Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada, özellikle kıyı şeridine yakın tarım arazilerinde ‘minik evler’ olarak bilinen barınma ve barınma yapılarının konumlandırılması için çalışma yapıldığı, bu tür kaçak gümrüklerin tespit edildiği belirtildi. kooperatif hisse satışı sosyal medya üzerinden denenmiştir.

Keşan ilçesine bağlı Danişment ve Gökçetepe köylerinde bazı tarla taşınmazlarında Edirne’de yer alan üst ölçekli mekansal plana Toprak Savunma, Arazi Kullanımı ve İmar kanunlarına aykırılık olduğu belirlendi.

Yukarıdaki yapıya sahip parsellerin mühürlü olduğu belirtilen açıklamada, yasaya aykırı hareket edenler hakkında, “Tarım alanlarının mülkiyetini devretmek için, arazinin hisselere tekabül ettiği düşünülen kısımları. nama yazılı olmayan fiili paylar oluşturarak, bu tüzel kişi ile özel hukuk tüzel kişiliğinin faaliyeti kapsamında üyelik veya katılma ilişkisi tesis ederek veya Keşan Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat şikayetinde bulunulduğu vurgulanmıştır. Bu işlere aracılık etmek suretiyle arazinin bütünlüğünün bozulmasına ve amacı dışında kullanılmasına sebep olanlar bir yıldan üç yıla kadar hapis ve yüz günden bir güne kadar para cezası ile cezalandırılır. bin gün”.

Tarım alanlarının korunması, imar kirliliğinin önlenmesi gibi uygulamalara yönelik denetimlerin sıkı bir şekilde yapıldığı vurgulanan açıklamada, vatandaşların hukuksuz girişimler karşısında mağduriyet yaşamamaları için yetkili kurumlardan bilgi almaları ve dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu. . (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu