Haber

Hayvan Satış Yerinde Denetim Gerçekleştirildi

Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Süreksiz Hayvan Bakım Merkezi yetkili veteriner hekimleri tarafından Çorlu Belediyesi Hayvan Satış Merkezi’nde denetim ve kontroller yapıldı.

Hıdırağa Mahallesi’nde bulunan Çorlu Belediyesi Hayvan Satış Yeri’nde Cuma günleri kurulan hayvan pazarını ve Süreksiz Hayvan Bakımevi Yetkili Veteriner Hekimi Ahmet Çavdar ile Cuma günleri kurulan hayvan pazarını denetleyen Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve buradan nakledilen hayvanların nakil belgeleri… il içi ve pasaport kontrolleri ile il dışından getirilen hayvanlar. veteriner sağlık raporu denetimlerini gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Hakan Öztürk, “Halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan Çorlu Belediyesi Hayvan Satış Merkezi’nde halk sağlığını tehdit edebilecek durumlara karşı her türlü önlemi alıyoruz. vatandaşlara damızlık, kurbanlık, adak ve kasaplık amaçlı yaklaşık 700 adet hayvan, görevli personelimizin kontrol ve gözetiminde satışa çıkarılmakta, alım satım işlemleri kontrollü bir şekilde yürütülmektedir.

Çorlu Belediyesi olarak hayvan satış yerimizde halk sağlığını korumaya, hayvan refahını sağlamaya ve çevre kirliliğini önlemeye yönelik tedbirler alarak hizmet vermeye devam ediyoruz.

Ayrıca satış yerinin hemen yanında bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Çorlu Mezbahasında da vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda kesim işlemleri tüm kurallarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu