Haber

Çin’in Yunnan Eyaleti, 10 Gigavat Üretim Kapasiteli Güneş Enerjisi Projeleri İnşa Edecek

KUNMING, 27 Şubat (Xinhua) — Çin’in güneybatısındaki Yunnan eyaleti, enerji arzı sıkıntısını hafifletmek için yeşil bir hamleyle Pazartesi günü toplam 10 gigawatt üretim kapasiteli fotovoltaik projeler için anlaşmalar imzaladı.

Yunnan Eyaleti Enerji Yatırım Grubu ve Yunnan Eyaleti Yatırım Holding Grubu, Yunnan’da yedi il ve şehirden taraflarla proje anlaşmaları imzaladı.

Sözleşmeli projelerin toplam yatırım maliyeti yaklaşık 50 milyar yuan (yaklaşık 7,2 milyar USD)’dır. 4 gigawatt konsey kapasitesine sahip 64 projeden oluşan ilk parti, yaklaşık 20 milyar yuanlık bir yatırımı içerecek.

Yıl içinde elektrik şebekesine bağlanması planlanan ilk grup projeler, devreye alınmasının ardından Yunnan eyaletine her yıl 5,2 milyar kilovat-saat yeşil enerji sağlayacak.

Yunnan Eyaleti Enerji Yatırımı Küme Lideri Hu Jun, bu projelerin Yunnan’daki güç kaynağı sıkıntısının kademeli olarak hafifletilmesinde ve eyaletteki şirketlerin yeni güçlü işletmelerinin büyümesini hızlandırmada büyük değer taşıdığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu