Haber

Ata’nın huzurunda şampiyonluk kupası

ANKARA (İGFA) – Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi 2022-2023 şampiyonu FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) Kadın Futbol Grubu Anıtkabir’i ziyaret etti.

Şampiyonluk kupasıyla Ulu Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna gelen sporcular, teknik heyet ve yöneticiler, mozole önünde durdu ve ardından İstiklal Marşı söylendi.

Anıtkabirdeki törenin ardından FOMGET grubu Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.

Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan ABB FOMGET GSK Lideri Yalçın Demirkol, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Başşehir Ankara’ya ilk kez bir futbol şampiyonası kupasını getirmekten gurur duyduklarını vurgulayarak mesajında ​​şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Cumhurbaşkanı Atatürk, forması başkentimiz Ankara Anıtkabir’in simgesi olan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Spor Kulübü olarak Turkcell Muhteşem Lig 2022-2023 dönemi şampiyonluk kupasını Başşehir’e getirmekten onur duyuyoruz. Ankara tarihinde ilk kez, Cumhuriyetimizin 100. yılında huzurlarınızdayız.Aziz Ceddim sizlerden aldığımız güçle akıllı,çevik ve çevik yetiştirerek var gücümüzle çalışacağımızın sözünü veriyoruz. açtığınız yolda ve belirlediğiniz hedefler doğrultusunda moral sporcular. Mekanınız cennet olsun, iyi uykular. Kulübümüz sonsuza kadar sizinle.”

MANSUR YAVAŞ’A TEŞEKKÜRLER

Anıtkabir’de düzenlenen törenin ardından açıklamalarda bulunan Demirkol, şunları söyledi:

“Çok gururlu ve mutluyuz. Ankara’ya tarihinde ilk kez böyle bir kupa geldi. Avrupa başkentleri arasında şampiyonluk kupası olmayan tek başkent Ankara oldu. Şanssızlığımızı bu kupa ile yendiğimizi düşünüyorum. Bize desteğini esirgemeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Kulübümüzün Onursal Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a şükran ve şükranlarımızı sunuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu