Haber

Arjantin’deki depremzedeler için toplanan yardım malzemeleri Türkiye’ye gönderildi

BUENOS 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Arjantin’de afetzedeler için toplanan 3 ton yardım Türkiye’ye gönderildi.

Arjantin Dışişleri Bakanlığı Uluslararası İşbirliği ve İnsani Yardım Ajansı, Türkiye’nin Buenos Aires Büyükelçiliği iş birliğiyle depremzedeler için 3 tonluk insani yardım paketi hazırladı.

Büyükelçilikten yapılan açıklamada, depremzedeler için bugüne kadar Türkiye’ye 5 ton insani yardım malzemesi gönderildiği, 4’üncü sevkiyatın da önümüzdeki hafta yapılmasının planlandığı belirtildi.

Son yardım malzemesinin ise Arjantin Kamyon Şoförleri Sendikası’nın Arjantin Cumhuriyeti İslam Merkezi aracılığıyla topladığı bağışlardan oluştuğu hatırlatılırken, herkesin omuz omuza çalıştığı vurgulandı.

Açıklamada, yurttaki Yunus Emre Türk Kültür Merkezi öğrencilerinin, yardım kampanyasını daha geniş kesimlere duyurmak için sosyal medyada yoğun çaba sarf ettikleri, Arjantinli dostlardan dayanışma mektupları geldiği belirtildi.

Arjantin Kongresi’ne deprem felaketi kapsamında 9 farklı karar taslağı sunulduğuna dikkat çekilen açıklamada, Arjantin halkına ve hükümetine yoğun takviyelerinden dolayı teşekkür edildi.

10 Şubat’ta Türkiye’ye giden Arjantinli arama kurtarma timi, Antakya’da 10 gün süreyle temel çalışması yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu