Haber

Afyonkarahisar’da 5 öğrencinin hayatını kaybettiği otobüs kazası davasında ‘gürültü’ savunması

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Çatağıl köyünde 11 Ekim 2021’de Adalettin Şen idaresindeki servis minibüsü kontrolden çıkarak yol kenarındaki ağaca çarparak ormana girdi.

5 öğrenci öldü

Kazada öğrencilerden İsmail Eser (11), Melisa Demirel (14), Nisa Eser (14), Teslimat Eser (13) ve Damla Duran (11) hayatını kaybetti; Rana Eser (12), Hakan Tek (16), Musa Eser (10) ve Yağmur Duran (11) da yaralandı.

Tutuklanmış

Gözaltına alınan sürücü Adalettin Şen, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Kaza ile ilgili Adalettin Şen ve patron İ.D. Hakkında taksirle ölüme ve yaralanmaya sebebiyet vermek suçundan dava açıldı.

Sorumlular hakkında da davalar açıldı.

Dönemin İlçe Milli Eğitim Müdürü TK, Destek Hizmetleri Şube Müdürü M.Ş., öğrencilerin eğitim gördüğü okulun müdürü G.Ö. ve Milli Eğitim Müdürlüğü Sorumlusu C.Ö. Öte yandan hakkında “taksirle görevi kötüye kullanma” suçundan iddianame hazırlandı ve hakkında kamu davası açıldı.

iki dosya birleştirildi

Daha sonra 2 dosyanın birleştirilip aynı davada denenmesine karar verildi.

Afyonkarahisar 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam edilen davanın duruşmasında tutuklu sanıklar Adalettin Şen, tutuklu sanıklar M.Ş., C.Ö. ve taraf ve müştekilerin avukatları G.Ö.

“Kaza çocukların gürültüsünden oldu”

Adalettin Şen, savunmasında şunları söyledi: “Uzun süre çocukların aileleri üzülmesin diye söylemedim ama çocukların çıkardığı gürültü sonucu kaza meydana geldi. Bağırışlar ve bağırışlar nedeniyle bilincimi kaybettim. Jandarma kazadan 30 dakika sonra geldi.Kaza Allah’ın takdiridir.Beraatimi talep ediyorum.”dedim.

Mahkeme duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu