Haber

SARIGÜL SAVUNMA SANAYİDE AMERİKA’YI GEÇTİK

TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Türkiye’nin son yıllarda savunma sanayi alanında attığı adımlar bizim için gurur kaynağı. Amerika ve Pentagon Türkiye’yi kıskanıyor. savunma sanayinde Amerika’yı geride bıraktık, daha da geçeceğiz.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Trabzon’a geldi. Sarıgül, taraflarla birlikte kente çok sayıda ziyarette bulundu. Sarıgül, kent merkezindeki manavı gezdikten sonra Akçaabat ilçesinde Karadeniz bölgesi il başkanları ve örgüt üyeleriyle bir araya geldi.

‘KANUNLA SİYASETÇİYİ YOK EDEMEZSİNİZ’

Ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Mustafa Sarıgül, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerde aday olamayacağı söylemlerine değinen Sarıgül, “Kanunla bir siyasetçiyi yok edemezsiniz. Demokrasilerde siyasetçinin yok olma şekli sandıktır. Cumhurbaşkanı adaylığını açıklayacak. Diğer adaylar çıkacaktır.Milletimizin kararına herkes saygı duyacaktır.Seçimler demokratik bir ortamda yapılacaktır.Siyasetçiyi yasal yollardan engellemeye çalışmak suçsuz değildir.Demokrasilerde güç, halkın gücüdür.” Cumhurbaşkanının seçilip seçilmeyeceği kararını millet biliyor” dedi.

‘AYI, AMERİKA POSTASI’NDAN DOST DEĞİL’

ABD’nin, İsveç’in NATO’ya girmemesi halinde Türkiye’ye F-16 vermeme konusundaki tavrına vurgu yapan Sarıgül, “ABD, F-16’ları başına geçirsin. Türk savunma sanayii Allah’a hamdolsun güçleniyor. Amerika’ya ders verecek terazide.Ayıdan gelen yazı Amerika ile dost olmaz.Biz ekonomik milliyetçilik yapan bir siyasi partiyiz.Türkiye’nin son yıllarda savunma sanayi alanında attığı adımlar kaynaktır. bizim için gurur.Amerika ve Pentagon Türkiye’yi kıskanıyorlar.Çünkü savunma sanayinde Amerika’yı geçtik, daha da geçeceğiz.Ona ‘iyi Amerika’ diyorlar.Nerede Türkiye’de veya dünyada bir olay varsa anlayın. dünya, altında Amerika var.ABD ve Pentagon Türkiye’yi kıskanacak ve Allah’ın izniyle Türk savunma sanayii Amerika’ya ders verecek mi?

sebenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu