Yaşam

Keçiören Belediyesi’nden Kitap ve Laboratuvar Ekipman Desteği

Keçiören Belediyesi, ilçedeki Ufuktepe Ortaokulu’nun kütüphane ve laboratuvarını güçlendirmek için “Bir Tuğla Bizden” programı düzenledi. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen programda okula yüzlerce kitap ve laboratuvar malzemesi ulaştırıldı.

Programda katılımcılara bir konuşma yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Çocukluğumuzdan hafızamızda kalan olaylar ve hadiseler var. Onlardan birine tanık oldunuz. Bu, dünyanın en yıkıcı depremidir. Rahmete giden tüm deprem şehitlerimize Rabbimden rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Temennimiz Rabbimin ülkemizi ve insanlığı böyle bir felaketten muhafaza etmesidir.”

Türk milletinin depremle bir araya geldiğini anlatan Altınok, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu vesileyle Türk milletinin Vakti gelince Milli Gayret ruhuyla kardeşlerine koştuğunu da gördük. Ellerinde ne varsa, çantalarında ne varsa herkes mazlum kardeşlerimizin yanına koştu. Tüm Keçiörenli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. AK Parti ilçe teşkilatımız ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizle birlikte yüzlerce tır yardım gönderdik. Birçok depremzede de buraya geliyor. Gelen kardeşlerimize ne gibi destekler verebiliriz diye çalışıyoruz. Evlerini açıp eşyalarını veren vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Kalbimizi, kalbimizi ve kalbimizi depremzedelerimize açıyoruz. ağırlamaya devam edeceğiz. Doğal olarak bundan ders çıkaracağız. Aranızdan jeoloji mühendisleri, inşaat mühendisleri, şehir plancıları ve haritacılar çıkacaktır. Bugünün gençleri yarının büyükleridir… Laboratuvarımızın ve kütüphanemizin sizleri yarınlara en iyi şekilde hazırlamasını temenni ederim. İyi şanlar. Ülkemize, devletimize, milletimize hayırlar getirsin.”

Başkan Altınok ve beraberindeki katılımcılar, öğrencilerle birlikte kütüphane ve laboratuvarı gezerek incelemelerde bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu